בית שאן על הכוונת

משרד הכלכלה ישקיע 500 מיליון ₪ בפיתוח פארק צבאים שיורחב ב- 1000 דונם נוספים.

ראש העיר בית שאן רפאלי בן שטרית : "אזור התעשייה הצפוני יעבור מתיחת פנים ושדרוג תשתיות
בהשקעה נוספת של 5 מיליון ₪".

פריצת דרך חשובה לפארק תעשיות צבאים המצוי בעיצומה של תנופת פיתוח מואצת: בפגישה שהתקיימה השבוע עם שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן סוכם על הרחבת פארק התעשיות צבאים בעוד 1000 דונם נוספים כדי לקלוט את עשרות היזמים והתעשיינים הממתינים לשיווק קרקעות להקמת מפעלים. בישיבה עם השר אלי כהן,  שנערכה כאמור השבוע, השתתפו ראש העיר רפאל בן שטרית, מנכ"ל פארק התעשייה עזרא שמיר, סגן ראש העיר אליעזר כהן-זדה וחבר מועצת העיר ומחזיק תיק התעשייה אפי כהן צמח. סוכם כי משרד הכלכלה ישקיע 500 מיליון שקל בתוך 10 השנים הקרובות בפארק צבאים.

כזכור, בתחילת השנה נערכה פגישה של ראש העיר עם גורמים מקצועיים במשרד הכלכלה שבה הוחלט להקים צוות שיבחן את האפשרויות לתכנון תב"ע בדרך המהירה להפשרת הקרקע בשיתוף עם רשות מקרקעי ישראל והסבת השטח המיועד להרחבה לצורכי תעשייה.

בן שטרית סיפר במהלך הישיבה כי שווקו בהצלחה כל השטחים המיועדים לתעשייה בפארק המשתרע על שטח של כ- 850 דונם .  ראש העיר אמר כי מדובר בבשורה חשובה ביותר להתפתחותו העתידית של הפארק. "הכפלת שטחי אזור התעשייה מתחייבת בשל הביקושים הגדולים הן של יזמים חדשים והן בקשות מצד מפעלים קיימים להתרחב. לאחר ההתחייבות שקיבלנו נוכל להדביק את הביקושים האדירים להקמת מפעלים של יזמים ותעשיינים".

בשורה נוספת שסיפק להם השר אלי כהן היא העברת תקציב מיוחד לפיתוח תשתיות באזור התעשייה הצפוני בעיר.

משרד הכלכלה אישר למעשה תקציב של 5 מיליון שקל לעבודות באזור התעשייה הישן של העיר שסובל ממחסור קיצוני במשאבים ותקציבים בשני העשורים האחרונים. ההשקעה תועבר לצרכי פיתוח, חידוש כבישים והרחבת הקיימים, שדרוג תשתיות מים, ביוב ניקוז, גינון ותאורה לאורך הכבישים. העבודות יתחילו בתחילת שנת 2018. ראש העיר הבהיר לגורמי משרד הכלכלה ששדרוג אזור התעשייה הצפוני הוא מחויב המציאות והוא שמח על כך שהמשרד נעתר לבקשתו בנושא.

לדבריו של בן שטרית, השר הבטיח ״שטיח אדום״ לתעשיינים ויזמים שיגיעו להקים מפעלים בעיר בית שאן ובפארק צבאים. בתום הישיבה המוצלחת סוכם על ביקור ממלכתי של השר בבית שאן בתוך זמן קצר.

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

בוקר תרבות חודש נובמבר

22.11 מטיילים: תל אביב  בעקבות מנהיגים- בנווה צדק, שוק הכרמל ומוזיאון הפלמ"ח בליווי מדריך ושחקני רחוב יום שלישי 22.11  כ"ח חשוון | 07:00 עלות: 100

חודש המאבק באלימות כלפי נשים

20.11.2022 יום ראשון בשעה 19:00 מרכז הנוער בית שאן התכנסות וכיבוד קל תערוכה – אלימות כלפי נשים בראי האומנות מה קרה לתאיר ראדה? הרצאה של

פסטיבל האסיף בית שאן 2022

פסטיבל האסיף בית שאן 2022 • הופעות ענק בתיאטרון הרומי : * זמרת העשור Eden Ben Zaken – עדן בן זקן מארחת את קובי ממן

פסטיבל קיץ 2022 בבית שאן

קיץ של אירועים בבית שאן: הופעות ענק בתיאטרון הרומי ופעילות לכל המשפחה עדן חסון, עדן בן זקן ו"הפרויקט של רביבו" יחזירו את התיאטרון הרומי לימים

דילוג לתוכן