בית שאן: עלייה של כ-7 אחוז בזכאות לבגרות בקרב תלמידים המתגוררים בעיר

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

הישג חסר תקדים לעיריית בית שאן: הצליחה להוביל את מערכת החינוך לעלייה בזכאות לבגרות, בזכאות לבגרות עם 5 יחידות מתמטיקה ואנגלית ורשמה אחוזי התמדה מעל לממוצע הארצי

משרד החינוך פרסם את נתוני התמונה החינוכית בארץ לשנת הלימודים תשע"ז-2017, מהם עולה כי עיריית בית שאן הצליחה לקבוע הישגים חסרי תקדים, הן בהיבט המספרי והן בהיבט הערכי. באשר לנתוני הזכאות לתעודת בגרות, רשמה העיר עלייה של כ- 6% בקרב כלל התלמידים ועלייה של כ- 7 אחוז בקרב תלמידים המתגוררים בעיר, העומדת על 64% לעומת 56.9% בשנת תשע"ו. בקרב התלמידים המתגוררים בעיר חלה עלייה של כ- 3% בזכאים לתעודת בגרות מצטיינת (כולל החינוך המיוחד) והם מהווים 4.5% מכלל הזכאים.

עוד בין הנתונים המרשימים, עלייה של כ-14.5 אחוז בזכאות לתעודת בגרות עם 5 יחידות לימוד באנגלית בקרב כלל הלומדים ברשות. מדובר ב- 30.5% מכלל התלמידים. כמו כן, נרשמה עלייה של כ- 7 אחוז בקרב הזכאים לתעודת בגרות עם 5 יחידות לימוד במתמטיקה, אשר מהווים כ-17% מכלל התלמידים הלומדים בעיר- נתון הגבוה מהממוצע הארצי, שעומד על 14.3%.

אחד ההישגים הגדולים ביותר נרשם באחוז התלמידים המתמידים הלומדים, כלומר תלמידי המחזור שסיימו את לימודיהם בכיתה י"ב והוא עומד על 83% מקרב הלומדים בעיר, נתון גבוה מהממוצע הארצי ב-3%. עוד יש לציין את מספר הלומדים בכיתה, שעומד בעיר בית שאן על ממוצע של כ- 23  תלמידים לכיתה, זאת לעומת הממוצע הארצי, שעומד על  כ- 27.4 תלמידים לכיתה. גם מבחינת ההשקעות התקציביות בתלמידים, בית שאן נמצאת הרבה מעלה הממוצע הארצי, כאשר העלות הממוצעת לתלמיד עומדת על 27.8 אלף שקל לשנה, לעומת 19.4 אלף שקל לשנה בממוצע הארצי.

מהעיריה נמסר כי: "החינוך עומד בראש וההשקעה משתלמת. מלאכת החינוך היא קודש מבחינתנו ועומדת בראש סדר העדיפויות העירוני, כך שניתן לראות עלייה בפרמטרים מרכזיים בהישגים, לצד חיזוק התלמידים והשארתם בתוך המערכת. אנחנו לא מוותרים על אף תלמיד ותלמידה. תודתנו לאגף החינוך, למנהלים, לצוותי החינוך וההוראה, לגופים השותפים, להורים ולתלמידים, אשר ביחד אתנו מצעידים את החינוך להצלחות" .

מנשה מוסאי, מנהל אגף החינוך בעירייה אמר השבוע כי התונים מראים על עלייה בהישגים, כתוצאה מההשקעות הנהלת העיר במערכת החינוך. "אנחנו תמיד שואפים להמשיך ולשפר את הנתונים אבל מספרים זה לא הכל, חינוך נמדד גם בערכים והעובדה שאנחנו ממוקמים מעל הממוצע הארצי באחוז המתמידים, מעיד על הגישה החינוכית שלנו, לפיה לא מוותרים על אף תלמיד כי 'אין כמו בבית'". עוד ביקש מוסאי להודות לכל השותפים לעשייה העירונית: "תודתנו לד"ר אורנה שמחון, מנהלת המחוז, צביקה פלג, מנכ"ל רשת אורט, אלחנן גלט, מנכ"ל ישיבות בני עקיבא, מפקחים, מנהלים וצוותים חינוכיים שעובדים מכל הלב והנשמה לילות כימים".

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

הבריכה העירונית החדשה נפתחה!

תושבים יקרים, הבריכה העירונית החדשה פתוחה. להלן שעות וימי הפעילות החל ממחר ובמהלך חודש ספטמבר: • יום ראשון 10:00-18:00 – נשים • ימים ב', ג',

יולי נשי 2023

מנהיגות נשים וקידום מעמד האישה מזמינות אתכן לפסטיבל קיץ נשי 26.6 |  יום שני | ז' בתמוז "הולכות רחוק"- צעדת בוקר עירונית לנשות העיר לחיזוק

  להרשמה באתר המרכזים הקהילתיים-  לחצו כאן  

הוקמה מנהלת התחדשות עירונית בבית שאן

דילוג לתוכן