בית שאן יחד עם עשרות ערים נגד "שוברים שתיקה"

יחד עם עשרות ראשי ערים נגד "שוברים שתיקה"
בן שטרית חתם על עצומה למניעת הופעת נציגי הארגון "שוברים שתיקה" בבתי ספר בעיר בית שאן

ראש העיר רפאל בן שטרית: "כל עוד אני ראש עיר במדינת ישראל לא אאשר ולא אאפשר כניסה של גורמים כגון שוברים שתיקה ודומיהם לתוך מערכת החינוך של בית שאן".

ראש עיריית בית שאן רפאל בן שטרית הצטרף בסוף השבוע לעשרות ראשי ערים, מועצות אזוריות ומועצות מקומיות שחתמו על עצומה למניעת פעילות אנשי "שוברים שתיקה" בבתי ספר. את העצומה יזמה תנועת "מילואימניקים בחזית" למניעת פעילותם והופעתם של אנשי "שוברים שתיקה" בבתי ספר.

מחברי העצומה טוענים כי "מיום הקמתו, נוטל ארגון "שוברים שתיקה" חלק נכבד ופעיל בתדלוקה של מערכת השנאה כלפי ישראל, מעניק רוח גבית לתנועת החרם BDS, מעודד סרבנות בקרב בני נוער ועוסק ללא לאות בהעצמתה של הדה-לגיטימציה כלפי חיילי צה"ל ומדינת ישראל".

העצומה פורסמה לקראת דיון שאמור להתקיים בוועדת שרים לענייני חקיקה השבוע בהצעת חוק פרטית של ח"כ שולי מועלם (הבית היהודי) למניעת פעילות אנשי הארגון. במקורה, ההצעה היא פרי יוזמתו של שר החינוך נפתלי בנט.

בעצומה נכתב כך, "אנו, ראשי ערים ורשויות בישראל החתומים מטה, מצהירים כי נפעל למנוע מארגון שוברים שתיקה להופיע בבתי הספר בעיר שלנו. אנו בעד חופש הביטוי והבעת דעה, אבל לא נעניק במה להסתה פרועה, לדברי בלע ושקרים. לא נאפשר לנציגי ארגון, שמכפיש את חיילי צה"ל ומשחיר את פניה של מדינת ישראל בכל העולם, לקבל במה בבתי הספר, בדיוק כמו שלא עולה בדעתנו לאפשר לארגונים קיצוניים ככהנא חי או להב"ה להופיע בפני התלמידים. גזענות, סרבנות והפצת שקרים לא בבית ספרנו!"

את חתימתו של בן שטרית על העצומה הוא נימק במלים: "מדינה דמוקרטית צריכה גם להגן על עצמה מפני קבוצות הרסניות שמנצלות את הדמוקרטיה כדי להרוס אותה מבפנים. צה״ל הוא קודש הקודשים של החברה הישראלית והניסיונות לקעקע את יסודותיו כצבא המוסרי בעולם צריכים לקבל מענה מיידי וחזק. כל עוד אני ראש עיר במדינת ישראל לא אאשר ולא אאפשר כניסה של גורמים כגון שוברים שתיקה ודומיהם לתוך מערכת החינוך של בית שאן".

 

 

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

בוקר תרבות חודש נובמבר

22.11 מטיילים: תל אביב  בעקבות מנהיגים- בנווה צדק, שוק הכרמל ומוזיאון הפלמ"ח בליווי מדריך ושחקני רחוב יום שלישי 22.11  כ"ח חשוון | 07:00 עלות: 100

חודש המאבק באלימות כלפי נשים

20.11.2022 יום ראשון בשעה 19:00 מרכז הנוער בית שאן התכנסות וכיבוד קל תערוכה – אלימות כלפי נשים בראי האומנות מה קרה לתאיר ראדה? הרצאה של

פסטיבל האסיף בית שאן 2022

פסטיבל האסיף בית שאן 2022 • הופעות ענק בתיאטרון הרומי : * זמרת העשור Eden Ben Zaken – עדן בן זקן מארחת את קובי ממן

פסטיבל קיץ 2022 בבית שאן

קיץ של אירועים בבית שאן: הופעות ענק בתיאטרון הרומי ופעילות לכל המשפחה עדן חסון, עדן בן זקן ו"הפרויקט של רביבו" יחזירו את התיאטרון הרומי לימים

דילוג לתוכן