בית הספר מקיף דתי ייקרא 'אורט –פסגות'

בתמונה של תלמידי 'אורט פסגות' במסע חולצה . קרדיט: דוברות והסברה עיריית בית שאן.


ברוב מוחץ של למעלה מ-80% הוחלט לאחר 45 שנים מאז היווסדו:
בית הספר מקיף דתי ייקרא 'אורט –פסגות'

המניע לבחירת שם חדש עלה בשאלה שנשאלה על ידי הנהלת בית הספר וצוות המורים –  "איך ייתכן שבית הספר שלנו שבו אנו מבלים את רוב שעותינו, כמעט בית שני לנו הוא ללא שם?". לאחר שיחות, רעיונות ותובנות שעלו הוחלט על חמישה שמות שמבטאים את מכלול הייחודיות של בית הספר. ראש העיר רפאל בן שטרית:" בשנתיים האחרונות בית הספר 'אורט פסגות' מזנק בהישגים הלימודיים, בציוני הבגרות ובחינוך לערכים".

השבוע התקיים טקס מרשים להענקת שם חדש למקיף הדתי בעיר. מדובר בציון אירוע משמעותי בתולדות בית הספר שנוסד ב – 1972 ושמו עד היום היה אורט מקיף דתי.  בבית הספר לומדים ומתחנכים כיום כ- 527 תלמידים. בית הספר מכיל מגוון רב מאוכלוסיות שונות של תלמידים מבית שאן ומיישובי הסביבה.

בערב החגיגי שבו הושק השם החדש למקיף הדתי, שמעתה ייקרא, כאמור, אורט פסגות תיכון דתי ישראלי (נבחר גם לוגו חדש) נכחו מעל 600 תלמידים והורים. הערב, שהתקיים באולם ה"קימרון" החל בברכות מפי מפקחים, מנהלים, רבנים וראש העיר. קליפ מושקע ומקצועי שבכמה דקות שיקף, באופן תמציתי ומרוכז, את מהותו של בית הספר הוקרן וריגש את כל הצופים בו.

ראש העיר רפאל בן שטרית ציין במעמד ההשקה כי בשנתיים האחרונות בית הספר 'אורט פסגות' מזנק בהישגים הלימודיים, בציוני הבגרות ובחינוך לערכים. לדבריו, הוחלפה ההנהלה והושקעו תקציבים לתוכניות חדשות ותוספת משמעותית של שעות תגבור  עבור התלמידים. "בתוך זמן קצר מאד נתחיל שיפוץ, שדרוג, חידוש וחיזוק המבנים של בית הספר בפרויקט ענק שעלותו הכוללת תגיע עד ל 20 מיליון שקל. מלים של שבח והוקרה מגיעות למנהל אורט פסגות אורי דויטש למנהל חטיבת הביניים גולן עובדיה, ולרכזת הפדגוגית מנהלת החטיבה העליונה הגב׳ לזרוב", אמר ראש העיר.

המניע לבחירת שם חדש, ייחודי, עלה בשאלה שנשאלה על ידי הנהלת בית הספר וצוות המורים בו –  "איך ייתכן שבית הספר שלנו שבו אנו מבלים את רוב שעותינו, המקום בו אנו עובדים, כמעט בית שני לנו הוא ללא שם?".

תהליך גיבוש חלופות לשם ולבחירת השם הנבחר החל בפגישות של צוות המורים וההנהלה שבה הוחלט:  יוצאים לדרך שבסופה יימצא שם לבית הספר, שם שיכלול בתוכו את הייחודיות של בית ספרנו, את האידיאולוגיה, את השאיפות של התלמידים והמורים.

לאחר שיחות, רעיונות, תובנות, הערות והארות הוחלט על חמישה שמות שמבטאים את מכלול הייחודיות של בית הספר: עוצמה, מגשימים, מרחבים, בר-אילן ופסגות. "כמו בכל דמוקרטיה ההחלטה על השם הוכרעה ע"י בחירות התלמידים, ההורים, המורים וצוות המנהלה. קלפיות הועמדו, הודעות נשלחו. הדמוקרטיה בשיאה, ברוב מוחץ של למעלה מ-80% הוחלט: בית הספר ייקרא 'אורט –פסגות'.

את הערב חתמה הצגת היחיד "סולם-יעקב" של שחקן הבימה יעקב כהן. במהלך ההצגה סיפר כהן את סיפור עלייתו לארץ ממרוקו, על הקשיים העצומים בהם נתקל כעולה חדש, על החלום להיות שחקן. לדברי המארגנים, להצגה שהוזמנה היה מסר לתלמידים: תחלמו, תשאפו, תרצו, לפעמים תתאכזבו אך אם תהיו מספיק נחושים תגשימו ותגיעו לפסגות גבוהות.

את חגיגות השקת השם החדש סיימו התלמידים במסע חולצה, אשר כלל סיור בעכו העתיקה ואח"כ בילוי בפארק האתגרי: קירות טיפוס ,אומגה, בנג'י, פארק שבו התלמידים התמודדו עם קשיים, נפלו, קמו והצליחו. כל תלמיד קיבל חולצה עם הלוגו החדש של בית הספר.

 

 

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

בוקר תרבות חודש נובמבר

22.11 מטיילים: תל אביב  בעקבות מנהיגים- בנווה צדק, שוק הכרמל ומוזיאון הפלמ"ח בליווי מדריך ושחקני רחוב יום שלישי 22.11  כ"ח חשוון | 07:00 עלות: 100

דילוג לתוכן