אולפנת בית שאן בתנופת גידול מתמדת – מספר התלמידות גדל פי שבעה בתוך שלוש שנים בלבד

 "האולפנה היא אחד המוסדות המאפשרים לנו להתגאות במערכת החינוך האיכותית שלנו"

אולפנת בית שאן נפתחה רק לפני שלוש שנים עם 22 תלמידות ובשנת תשע"ח עתידות ללמוד בה כ- 155 תלמידות מבית שאן, העמק והבקעה. ראש העיר רפאל בן שטרית: "הפכנו את האולפנה לאבן שואבת לבנות איכותיות".

בתוך שלוש שנים בלבד, מאז נוסדה, חל גידול עצום, לא ייאמן, במספר התלמידות באולפנת בית שאן, אשר המייחד והמאפיין אותה הוא החזון לאורו היא פועלת: חינוך להיות בצמיחה ושאיפה מתמדת, חינוך לאהבת תורה ויראת שמים, חינוך לאהבת הארץ ולמצוינות לימודית.

"החזון בא לידי מימוש באופיו של הצוות, הצוות של האולפנה הינו צוות נפלא בעל ראש גדול, שאיפות גדולות, מרוכזים בעשייה מאומצת להתפתחות כלל האולפנה וכל אחת בנפרד. חשוב לנו שכל תלמידה תחווה חוויות מעצימות ומשמעותיות לכן האולפנה משקיעה מאוד בפעילות חברתית עשירה הכוללת שבתות אולפנה, מסעות תודעה, טיולים, שבוע ארץ ישראל, שיחות, סדנאות ועוד" מסבירה מירב ירקוני, מנהלת האולפנה את ההצלחה.

ירקוני סיפרה שבמהלך שנת הלימודים החולפת התקיימו פעילויות מיוחדות באולפנה: אומנויות שונות– צילום, תיאטרון, מקהלה, גיטרה קצב ואומנות יוצרת. "הכלי האמנותי מאפשר צמיחה אישית וחברתית בכך שהוא מעניק לכל תלמידה מקום לביטוי אישי בשפה הייחודית לה", ציינה מנהלת האולפנה.

מהנהלת האולפנה נמסר עוד שבמסגרת המודל ההוליסטי פיתחו בבית הספר מיזם חדש – סיירת שטח- המשלב עבודה חקלאית בשדה אליהו ולימוד תורני סביב סוגיות חקלאיות שעלו – עם חנוך פלסר. חנוך הוא מוותיקי שדה אליהו, אישיות מיוחדת המחוברת לאדמה, המלמד את הבנות אהבת ארץ ישראל בידיים וברגליים- פשוטו כמשמעו.

זאת ועוד, במסגרת החזון עם הפנים לקהילה, כל תלמידה באולפנה מתנדבת באופן אישי ויחד עם זאת יש התנדבויות כלליות במקומות שונים בעיר: בגמ"ח דרכי ציון, בבית הקשיש, הדסים ומדרשה יוצרת בבתי ספר היסודיים.

בשנה החולפת קיימו הבנות גם מסע תודעה ייחודי בו כל תלמידה באולפנה חווה חוויה משמעותית או מאתגרת ועל בסיס החוויה מתקיימים מעגלי שיח. בכיתות ח-ט- הנושא היה התמודדות עם קשיים. בכיתות ז- מסע גיבוש הזהות האישית וגיבוש כיתה- דרך חוויות עם מדרשת בית שאן בפעילויות מרתקות  בשטח, פעילות בדוב הלבן- פארק אתגרי ועוד….

ראש העיר, רפאל בן שטרית, אשר יזם את הקמתה של האולפנה לפני שלוש שנים אינו מופתע מההצלחה הכבירה שלה. "יחד עם הנהלת בית הספר הצלחנו להפוך את האולפנה לאבן שואבת לבנות איכותיות המוכיחות את חשיבותו של החזון, המשמש מניע ומנוע להישגים בכל התחומים. אין ספק כי האולפנה היא אחד המוסדות המאפשרים לנו להתגאות במערכת החינוך האיכותית שלנו המהווה דוגמה ומופת לעשייה חינוכית מרשימה ומפוארת".

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

דילוג לתוכן