אגף שימור אתרים בחר במוזיאון בית שאן כאחד המוקדים לפעילות אומנותית בחול המועד פסח

המוזיאון המחבר בין עבר להווה:

בחול המועד פסח יבוא לידי ביטוי החיבור בין עבר להווה במוזיאון בית שאן – חיבור המעיד על כך שהמוזיאון לא משמש רק כארכיון לשימור העבר המפואר של העיר אלא כמתחם תרבותי ואמנותי תוסס וחי בהווה, אשר עתיד להיהפך לאחד מהעוגנים התרבותיים והתיירותיים המרכזיים בעיר.


המועצה לשימור אתרי מורשת בחרה במוזיאון בית שאן כאחד המוקדים לפעילות אומנותית בחול המועד פסח. הפעילות תתקיים בתאריכים 3 ו 4 לאפריל בין השעות 09.00 ל- 13.30. לאלפי האנשים הצפויים לפקוד את בית שאן בימי חול המועד פסח מזומנת חוויה ייחודית: פעילות מגוונת במוזיאון בית שאן שתכלול בין היתר, שתי הצגות לילדים ופעילויות יצירה באומנות לצד ביקור בתערוכות בלווי צמוד של אגף לשימור אתרים ומוזיאון בית שאן.

מוזיאון בית שאן שוכן בבניין הדואר המנדטורי בעיר העתיקה. המוזיאון נפתח לפני כארבע שנים ועוסק בתחום מורשת הישוב החדש החל מ- 1948. במוזיאון תערוכות קבועות ומתחלפות בתחום העלייה והקליטה, המעברות, ההיבט הכלכלי והחברתי, דמויות בולטות בישוב, התקופה הביטחונית והפוטנציאל האדיר של הישוב על כל אוצרותיו. לצד המוזיאון למורשת ובחסותו המלאה פועל המוזיאון לאומנות עכשווית שבמסגרתו משתתפים כארבעים אמני בית שאן. ההדרכות באתר כוללות מצגות וסרטונים ומעבר בין התערוכות השונות, התמונות, החפצים והסיפורים שמלווים את העיר מהקמתה. בימי הפסטיבל יתקיימו סדנאות יצירה מחומרים ממוחזרים וסדנת שימור חווייתית. אלעד בצלאלי מנהל תחום פיתוח וחינוך מועצה לשימור אתרי מורשת בישראל אומר כי למבקרים צפויה חוויה תיאטרלית מהנה בכל אחת משתי ההצגות.

בתכנית:

3.4, יום שלישי
10:30/12:00 הצגה – הצגה בהקמה / תאטרון חוצפה קטנה

השחקנים מוכנים, הקהל כבר מחכה בציפייה, הצגה לכבוד המדינה אמורה להתחיל עוד שניה. אבל משהו השתבש, איזו תקלה משונה …ההצגה לא מוכנה, התפאורה אבדה, הכל מבולבל וזר והבמה כמעט ריקה. הרמז היחיד שנמצא הוא תיבת אוצר שהוחבאה. האם יצליחו השחקנים להעלות הצגה לכבוד יום הולדתה של המדינה? הצגה מקסימה לחגיגות שבעים שנה למדינת ישראל. ההצגה מלאה בדמויות היסטוריות ומוצגת באופן שנון ומעניין.

4.4, יום רביעי
10:30/12:00 הצגה – מנגינת הפלאים / תיאטרון אגדה

בבית קטן שביער גרה משפחה קטנה – אבא, אימא וצליל הקטנה. אבא של צליל הוא שומר היער. הפיה הטובה ביחד עם צליל וחבריה נרתמים להפרחת היער ושמירה על ניקיונו לאחר שלכלוכון היער השובבון ביקר בו ולכלך אותו. הצגת ילדים קסומה וחינוכית על איכות הסביבה, הפרדת פסולת, מחזור, מוזיקה ודבקות במטרה.

שתפו:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

עדכונים נוספים

דילוג לתוכן