דף הבית צור קשר
דלג על קישורי ניווט
תשלומים
מוקד 106
פניות הציבור
טפסים
טלפונים
מפת העיר
המרכז למען הילד
 
A A RSS

עיריית בית שאן וחברת אמניר מגבירות את שיתוף הפעולה

 

מהפכת המחזור נמשכת: חברת אמניר ועיריית בית שאן מגבירות את שיתוף הפעולה ביניהן

 

מתקני מחזור לקרטון הוצבו ברחבי העיר. 50 מתקנים נוספים למחזור נייר עיתון יוצבו בחודש הבא. היעד ל-2011: 1000 טון קרטון ונייר ממוחזר בשנה. בעיריית בית שאן מציינים: "אנו מרוצים משיתוף הפעולה של התושבים"

 

 

עיריית בית שאן וחברת אמניר מגבירות את שיתוף הפעולה ביניהן בנושא מחזור: בישיבה שהתקיימה השבוע בין נציגי החברה למ"מ ראש העיר והממונה על תיק איכות הסביבה חזי חריב, מנהל היחידה הסביבתית אורן דרעי, מנהל מח' תברואה ורישוי עסקים רפי חמו  וגורמים נוספים בעירייה סוכם על הצבה של 50 מתקנים למחזור נייר עיתון ברחבי העיר בחודש הבא. עוד סוכם על שיתוף פעולה בתחום ההסברה לציבור הרחב בבית שאן ועידוד המודעות למחזור ושמירה על איכות הסביבה.

במהלך השבוע הציבה חברת אמניר ברחבי העיר מתקנים למחזור קרטון שמצטרפים למתקנים דומים שהוצבו בעיר לפני כחודשיים.  ביחידה הסביבתית ובמחלקת תברואה ורישי עסקים בעירייה מציינים כי בשנתיים האחרונות חל מהפך בעיר בתחום מחזור הקרטון. עד לפני כשנתיים לא בוצע כמעט מחזור של קרטון ובעקבות שיתוף הפעולה בין העירייה, חברת אמניר ובעלי מפעלים ועסקים גדולים בעיר והצבתם של דחסנים ומתקני מחזור הנתונים מצביעים כיום על כמות של 73 טון קרטון ממוחזר בחודש.

"היעד שלנו הוא 1000 טון קרטון ונייר ממוחזר בשנה בבית שאן" , אמר השבוע מ"מ ראש העיר חזי חריב והוסיף: "ראש העיר ז'קי לוי ואנוכי, יחד עם אנשי איכות הסביבה בעירייה מתווים מדיניות של עידוד בעלי עסקים ותושבי העיר  לשמור על איכות הסביבה ומחזור הוא אמצעי חשוב. אנו שמחים ומעודדים משיתוף הפעולה של התושבים כפי שאנו רואים במתקני המחזור לבקבוקי השתייה שהצבנו במהלך השנה. המשמעויות של מהפכת המחזור היא קודם כל שמירה על איכות הסביבה ואיכות החיים שלנו אך גם דרך לחסכון בעלויות שתשמש אותנו בהשקעה במערך האשפה ובתחומים רלוונטיים נוספים".

בחברת אמניר ציינו כי בכל שנה בישראל ממוחזרים כ- 260,000 טון פסולת נייר. המשמעות, אומרים בחברה,  היא כי אם נתחיל ונעביר למחזור את כל פסולת הנייר הביתית, נסייע משמעותית לשיעורי המחזור בארץ מחד ונחסוך משמעותית את הטמנת האשפה בקרקע מאידך. נפח הנייר הוא כ 30% מכמות האשפה הביתית, ומכאן חשיבות רבה למחזור. מחזור הנייר מקטין את פינויי האשפה, מצמצם את כמות האשפה המוטמנת בקרקע וכמובן מפחית את כריתת העצים לטובת ייצור נייר.           

ראש העיר ז'קי לוי ברך על שיתוף הפעולה עם חברת אמניר: "עבודה רבה עוד לפנינו. אנו פועלים במסגרת תכנית רב שנתית, יחד עם מספר גורמים ובהם המשרד להגנת הסביבה , לשדרוג מערך האשפה והמחזור בעיר ואת התוצאות של שיתוף  פעולה זה נוכל לראות כבר בתקופה הקרובה".

 
יצירת קשר: טלפון:  6489400 - 04 / 106         ezra@bet-shean.org.il
האתר הוקם ע"י החברה לאוטומציה © כל הזכויות שמורות.