קבוצת הנוער של הפועל בית שאן הבטיחה בסוף השבוע שעבר את עלייתה לליגה הארצית

קבוצת הנוער של הפועל בית שאן הבטיחה בסוף השבוע  שעבר את עלייתה לליגה הארצית

קצת נחת מהכדורגל בבית שאן:

גם קבוצת  נערים ב' של המועדון בדרך לעשות היסטוריה ולהעפיל לליגה הלאומית. ראש העיר רפאל בן שטרית:  "אני שמח וגאה על ההזדמנות לתמוך ולהצמיח את העתודה של קבוצת הבוגרים, בתקווה שהנוער הנפלא הזה יהווה את השלד המקומי שיוביל מחדש את ספינת הדגל של הפועל בית שאן אל המקום שהיא ראויה להימצא בו".

קבוצת הנוער של הפועל בית שאן הבטיחה בסוף השבוע  שעבר את עלייתה לליגה הארצית. שני המשחקים שנותרו לקבוצה עד סוף העונה הם לפרוטוקול בלבד. קבוצת הנוער מודרכת על ידי מנהל המחלקה מיקי בן שבת יחד עם המאמן המנוסה והוותיק אליאס לוי אחיו של אלישע לוי. בצוות המקצועי גם ראובן בניסטי מאמן השוערים המצטיין שעושה, לפי עדות רבים  "עבודת קודש" איתם.

במשך 20 שנה, בקירוב, מחלקת הנוער לא רשמה הישג משמעותי, והיו לא מעט עונות שבהן היא "דשדשה" בתחתית הליגה. כיום, קבוצת הנוער ממוקמת במקום הראשון במחוז יזרעאל עם 25 ניצחונות והפסד אחד בלבד. הקבוצה מציגה יכולת מצוינת מתחילת העונה, אשר במהלכה הפגינו רוב שחקניה כושר משחק מעולה.

בתחילת השבוע "טיילה"  קבוצת הנוער וחזרה עם ניצחון מוחץ 5-1 במשחק חוץ מול טירת הכרמל, הממוקמת במקום השני בליגה. לבית שאן כבשו  דוד פרץ (שלושער!) טל דגן ודור מרדכי. הקבוצה מצטרפת לליגה ארצית שם ישחקו מול קבוצות ותיקות בליגה כמו הפועל  עפולה, אסי גלבוע, טבריה מגדל העמק. מלך השערים הוא דוד פרץ שכבש כ- 35 שערים.

מטרתה העיקרית של המחלקה היא להכשיר שחקנים לקבוצה הבוגרת. כבר בשנה הבאה צפויים להשתלב חמישה שחקנים מקבוצה בו בקבוצה הבוגרת.

ובתוך כך:  גם חניכיו של המאמן יהודה כהן, קבוצת  נערים ב',  בדרך לעשות היסטוריה ולהעפיל לליגה הלאומית. מעשית, הקבוצה, הממוקמת במקום הראשון, הבטיחה את עלייתה, כשנשאר לה עוד משחק אחד מול הפועל חדרה הממוקמת במקום השני. תוצאת המשחק בין השתיים תקבע מי מהן תסיים ראשונה. שתי הקבוצות שיסיימו במקום הראשון והשני עולות אוטומטית אל הליגה הלאומית. בליגה הלאומית הן צפויות לפגוש קבוצות כמו הפועל חיפה, קריית שמונה הפועל עכו ועוד קבוצות מצוינות.

מחלקה מאורגנת, מסודרת ומנוהלת היטב.

לפני קצת יותר משנתיים העניק ראש העיר, רפאל בן שטרית, את מפתחות המחלקה ובית הספר לכדורגל לידיו של מיקי בן שבת, הפועל במתחם האצטדיון העירוני. מיקי, שמנהל מאז את המחלקה ביד רמה, הביא את המועדון לאיזון: העדר גירעונות, משכורת משולמות בזמן, מוסר תשלומים גבוה, אימונים סדירים. חותם הניהול המקצועי של מיקי טבוע בכל אחת מקבוצות המחלקה, שבה יותר מ-200 ילדים ונערים, לרבות  ארבע קבוצות המשחקות בליגה, לומדים את רזי הכדורגל ועושים את צעדיהם הראשונים במועדון הכדורגל.  מיקי בן שבת: "ראש העיר רפאל בן שטרית מעניק לנו את הכלים להצליח עם מתקנים מהטובים בצפון, משאבים, תמיכה כלכלית, הסעות לילדים. אני מאמין כי ב"ה שנה הבאה התמיכה מצדו תגדל אף יותר. אנחנו מקווים לשמור על המשכיות ולהגיע שנה הבאה מוכנים עוד יותר".

ראש העיר אמר השבוע כי הוא שמח וגאה על ההזדמנות לתמוך ולהצמיח את העתודה של קבוצת הבוגרים, "בתקווה שהנוער הנפלא הזה יהווה את השלד המקומי שיוביל מחדש את ספינת הדגל של הפועל בית שאן אל המקום שהיא ראויה להימצא בו". בן שטרית החמיא למנהל בית הספר לכדורגל על ניהול מקצועני לעילא ולעילא. יצוין כי בשנה הבאה עתיד בית הספר לגדול באופן משמעותי עקב התפתחויות ונדידה של שחקנים רבים ממועדונים  אחרים וחיזוק הצוות המקצועי.

Related posts