עומר גבאי הוא המנהל החדש של בית המוזיקה בבית שאן

עומר גבאי הוא המנהל החדש של בית המוזיקה בבית שאן

צלילי בית המוזיקה החדשים:

גבאי: "כמו שאני הגעתי לאן שהגעתי מעפולה אין שום סיבה שילדי בית שאן לא יגיעו לטופ של המוזיקה הישראלית ובשביל זה אני פה. אני שומע סביבי על אימפריית המוזיקה שהיתה בבית שאן בשנות השמונים בניצוחו של דני רידר. זה הזמן עבור תושבי בית שאן להחזיר עטרה ליושנה"

עיריית בית שאן בחרה בראשית השבוע את עומר גבאי לתפקיד המנהל החדש של בית המזיקה בעיר. גבאי (28) הספיק עד כה לנהל פרויקטים מוזיקליים בקונסרבטוריוניום המובילים בארץ – ביניהם הרצליה, נס ציונה ומגמת מוזיקה בירושלים והרצליה. עומר הוא  בוגר תזמורת צה"ל- סולן התזמורת בארץ ובחו"ל. את לימודיו האקדמאיים השלים בהצטיינות באקדמיה למוזיקה בירושלים. הוא בעל תואר ראשון מוסיקה וכמו כן  בוגר בית הספר הגבוה למוזיקה 'רימון'. גבאי לימד וניצח על ביגבנדים ותזמורות והיה נגן פעיל עם אמנים מן השורה הראשונה בארץ, מעבד מוזיקלי, מפיק, פסנתרן, חצוצרן ומומחה בכתיבת עיבודים לקונסרבטוריונים המובילים בארץ ובעולם.  גבאי גדל בעפולה ורכש את החינוך המוסיקלי בקונסרבטוריון העירוני, כנגן חצוצרה וקלידים.

לעומר גבאי, שגדל בפריפריה והתחנך בבירת העמק עפולה, חשוב  לזמן לילדי בית שאן הזדמנויות וסיכויים להצלחה, להעשיר את אישיותם ולהעצימה. לפי תפיסתו- כל ילד יכול להצליח בכל מקום. "כמו שאני הגעתי לאן שהגעתי מעפולה אין שום סיבה שילדי בית שאן לא יגיעו לטופ של המוזיקה הישראלית ובשביל זה אני פה. אני שומע סביבי על אימפריית המוסיקה שהיתה בבית שאן בשנות השמונים בניצוחו של דני רידר, ואני מודיע לתושבי בית שאן שאני מסוגל להחזיר את ההיסטוריה ולקדם את המקום לפחות אם לא יותר להישגיו של דני רידר היקר".

עומר מביא איתו רוח צעירה וחדשה וכמו כן גם מורים צעירים מהשורה הראשונה בארץ, שמוכנים להגיע ולעבוד איתו ועם ילדי בית שאן. "זה הזמן עבור תושבי בית שאן להחזיר עטרה ליושנה ולחזור לבית המוסיקה בניהול ובפיקוח מוסיקלי מקצועי. זה הזמן להצליח. אני מאחל לכולנו בהצלחה ומבטיח לתת את כל כולי לתושבי העיר ולפריפריה".

גבאי הודה לראש העיר רפאל בן שטרית ולמנהל אגף החינוך מנשה מוסאי על התמיכה, האמון והרצון הרב לקידום החינוך המוסיקלי בעיר.

יצוין כי המנהל החדש יפעל גם מול בתי הספר היסודיים בעיר לקראת הפעלת חוגי מוסיקה בתוך בתי הספר בשנת הלימודים הבאה ובמסגרת חוג לכל תלמיד בתוכנית חיזוק הצפון.

כמו כן, בית המוסיקה יפעיל השנה מגוון רחב של חוגים במגוון עשיר של כלי נגינה: גיטרה חשמלית, קלאסית בס בוזוקי, עוד (כלי מיתר מעץ), כלי נשיפה (חצוצרה, טרומבון, חליל, סקסופון ,קלרינט), פסנתר וקלידים,  כלי הקשה ותופים, כינור וצ׳לו, שיעורי פיתוח קול בכל הסגנונות, תיאוריה והרכבים מוזיקליים שונים.

ראש העיר ומנהל מחלקת החינוך ציינו, כי חשוב  להעצים את תחום המוזיקה. בן שטרית, שבירך על הבחירה אמר כי הוא שמח להביא בשורה משמחת זו, על בחירה של איש מקצוע מהשורה הראשונה שבחירתו "מקדמת אותנו ליעדים שהציבה לעצמה מערכת החינוך. אין ספק כי החינוך המוסיקלי משתבח באופן משמעותי עם בחירתו של עומר גבאי. המוזיקה היא תחום חשוב ויפה מאין כמוהו לפיתוח האישיות ולהעצמתה. אני מקווה שמספר רב של ילדים ונוער ישקיעו בו וימצו את הפוטנציאל שלהם במסגרתה"

Related posts


דילוג לתוכן