מיזם חדשני ירחיב את ההזדמנויות לתושבי בית שאן: "בית שאן במרכז": המינהלת היישובית יצאה לדרך

מיזם חדשני ירחיב את ההזדמנויות לתושבי בית שאן: "בית שאן במרכז": המינהלת היישובית יצאה לדרך

קבוצה של כ-60 נציגים בעלי תפקידים בעיריית בית שאן, ארגונים, מוסדות ציבור ועמותות שונות, תושבים ובעלי עסקים נרתמו לקחת חלק במינהלת כחלק ממיזם "בית שאן במרכז" של קרן רש"י שמטרתו קידום מוביליות חברתית והרחבת ההזדמנויות הניתנות לתושבי הפריפריה בישראל

 

באירוע חגיגי התקיימה בשבוע שעבר ישיבת הפתיחה של המינהלת היישובית של יוזמת "בית שאן במרכז" של קרן רש"י הכוללת נציגות של כ-60 נציגי רשות, ממשלה, מגזר שלישי, נציגי קהילה ותושבים ובעלי עסקים מהעיר.

ישיבת הפתיחה התקיימה במעמד ראש העיר ז'קי לוי, חברי הנהלת מועצת העיר ובעלי תפקידים בעירייה ומוסדות ציבור בעיר.

יוזמת "בית שאן במרכז", שפותחה על-ידי קרן רש"י, מהווה שיתוף פעולה בין עיריית בית שאן, קרן רש"י ושותפים נוספים ומטרתה קידום מוביליות חברתית מגיל לידה לתעסוקה. יוזמה זו באה לתת מענה לבעיה חברתית מורכבת שבה עתידו של הילד נקבע במידה רבה ע"י המיקום הגיאוגרפי בו נולד ולא ע"פ היכולות האישיות שלו.

"בית שאן במרכז"תסייע לקדם מוביליות חברתית ולהרחיב את ההזדמנויות הניתנות לתושבי הפריפריה בישראל. השקעה זו מהווה חלק ממהלך רחב יותר של הקרן, במסגרתו תשקיע תקציבים דומים של מיליוני ₪  בשישה יישובים נוספים ברחבי הארץ. זאת, לצד התחייבות הרשויות לשקיפות, שינוי מדיניות ומעורבות שוטפת של התושבים בתהליך.  המיזם, שפותח על ידי קרן רש"י ונבנה על בסיס תובנות למידה ויישום צרכי היישובים בארץ בארבע שנים האחרונות, יושם בהצלחה בשנתיים האחרונות בקריית מלאכי ובאשקלון.

ראש העיר ז'קי לוי אמר בפתיחת הכנס: "נפתח בפנינו חלון הזדמנויות עם המעורבות של קרן רש"י והגורמים השותפים לפרויקט. זו אחריות שלנו כרשות יחד עם התושבים חברי המינהלת להזניק את העיר קדימה וליצור את התשתית וההזדמנויות המתאימות עבור תושבי העיר ובעיקר עבור הדור הצעיר".

שרי סלע, מנהלת יוזמת "בית שאן במרכז" ציינה כי לפני הקמת המינהלת נערך סקר נרחב בקרב התושבים, שמטרתו הייתה למפות את הצרכים של העיר בעיני תושביה. במהלך הערב, הוצגו בפני המשתתפים נתונים המשקפים הזדמנויות וחסמים, החל מהגיל הרך ועד לאוניברסיטה. כמו כן הוצגו נתונים דמוגרפים של היישוב והרשות, נתונים תקציביים, נתוני רווחה ועוד.  לאחר מכן, התכנסו חברי המינהלת לקבוצות דיון, בהן עברו על הממצאים העיקריים מהסקר, והעלו המלצות להמשך הדרך.

Related posts