לשכת ראש העיר

טלפון: 04-6489409, 04-6489410
פקס: 04-6480616
כתובת: רחוב ירושלים הבירה 1 בית שאן 11710

דואר אלקטרוני:
lishka@bet-shean.org.il
rafi@bet-shean.org.il

בעלי התפקידים ופרטי הקשר בעיריית בית שאן:

ראש העיר: רפי בן שטרית
מנהלת הלשכה: אלומה כהן מזכירת הלשכה: ענבל מזרחי
עוזר ראש העיר: יהלום מימוני

yahalom@bet-shean.org.il
04-6489408
050-7624302

לכידה

ראש עיריית בית שאן הוא רפאל בן שטרית. תחת תחומי אחריותו של ראש העיר מצויים קביעת מדיניות וחזון לעיר, תכנון לטווח קצר ולטווח ארוך בכל תחומי החיים בעיר ביניהם: חינוך, רווחה, חברה, תרבות, מסחר ותכנון בנייה. אופיו ומאפייניו של הישוב ואיכות החיים של תושבי העיר תלויים ביכולותיו לקבוע יעדים ומטרות לביצוע לטווח קצר וטווח ארוך בכל התחומים, בראייה רחבה וברמה אישית ומקצועית גבוהה.

ראש העיר פורש את תכניותיו לאישור מועצת העיר ונתון לביקורת המועצה, ביקורת מבקר העירייה ולביקורת משרד הפנים. תכניות ראש העיר והעירייה יוצאות לפועל על ידי אגפי העירייה השונים ובסיוע הלשכה המשפטית, אבל בראש ובראשונה ראש העיר הוא תושב בית שאן שבחר לפעול למען איכות החיים בעיר ולמען פיתוחה של העיר ולכן לשכתו פתוחה תמיד לכל תושב.

חזון:

העיר בית שאן, מצויה בשנים האחרונות בתהליך צמיחה מואץ ובנקודת מפנה דרמטית: בנייה מואצת ניכרת במקומות רבים; שכונות רבות חדשות נמצאות בשלבי תכנון שונים; בפארק התעשייה שלוחת צבאים מוקמים ונקלטים כל העת מפעלים חדשים; תושבי העיר נהנים מצמיחה ומשדרוג בתחומי חינוך, תרבות, עשייה קהילתית ועוד.

רכבת העמק, אשר החלה לחדש ימיה כקדם באוקטובר 2016 מקרבת את הפריפריה למרכז, מנגישה ומזמנת אפשרות לקצר את משך זמן ההגעה אליו וממנו. חיפה ותל אביב קרובות אלינו יותר מאשר אי פעם.

העיר בית שאן, לב לבו הפועם של עמק המעיינות, מצויה בתוך מרחב כפרי, שופע מים, עתיר צמחייה ושדות מוריקים, נופים מרהיבים, מסלולי הליכה מגוונים, שבילי אופניים לרווחת הרוכבים ולבטיחותם. בעיר קיימות רשתות שיווק, מסעדות, בתי קפה, מתנ"ס פעיל, מופעי תרבות, חוגי העשרה, פנאי וספורט רבים.

בית שאן מתאפיינת ומצטיינת במרקם אנושי חם וייחודי, הבא לידי ביטוי בסולידריות חברתית ובערבות הדדית. זה מכבר התגבשה כאן קהילה תוססת, צומחת ומלאת יוזמות. בית שאן היא עיר עם עבר אדיר ועתיד מזהיר, שבה שוכן הגן הלאומי – אתר תיירות מרכזי (גן ארכיאולוגי ועתיקות בית שאן) שהפך את העיר ליעד תיירותי מבוקש על ידי רבים, בארץ ומחוץ לה.

העיר צופה פני עתיד:

תכנית המתאר שאושרה לעיר בית שאן בשנת 2017, אמורה להגדיל את אוכלוסיית העיר הצפונית וכוללת חדרי אירוח רבים, אזור תעסוקה ומסחר תוך דגש על פיתוח כלכלי-תעסוקתי, ורצון לבסס את מעמדה של בית שאן כעיר סחר אזורי ובינלאומי. התכנית כוללת תוספת של אלפי יחידות דיור, ואמורה לתת מענה להיקף אוכלוסייה של 28 אלף נפש.

בנוסף לחיזוק המרקם העירוני הקיים, שכולל בעיקר בתי שיכון בשכונות הוותיקות לצד צמודי קרקע, התוכנית כוללת הקמת שכונות מגורים חדשות. כמו כן, היא מציעה הרחבה משמעותית של אזור התעסוקה בסמוך לתחנת הרכבת ושל מסוף המטענים שלצידה, שנפתח באחרונה. מסוף המטענים יהווה חלק חשוב בפיתוח ציר רכבת העמק שמוביל מחיפה במערב לירדן במזרח – ויוכל להוות מנוף לפיתוח כלכלי תעסוקתי וכן לבסס את מעמדה של בית שאן כעיר סחר אזורי ובינלאומי. כמו כן, התכנית מעתיקה את תוואי הדרך האזורית מספר 71 מצפון לאזור התעשייה הקיים, שעתיד להתחבר לכביש כניסה חדש למרכז העיר, ומרחיבה את הגן הלאומי בית שאן.

לתיאום פגישה עם ראש העיר, יש לפנות אל לשכת ראש העיר.
טלפון: 04-6489409/10  ||  פקס: 04-6480616