זינוק מרשים  בשיעור הגיוס של בני העיר בית שאן לצה"ל

זינוק מרשים  בשיעור הגיוס של בני העיר בית שאן לצה"ל

זינוק מרשים  בשיעור הגיוס של בני העיר בית שאן לצה"ל
ראש העיר רפאל בן שטרית: "אני מאוד מעודד ושמח שההשקעה שלנו ושל מערכת החינוך ובתי הספר בעידוד לגיוס משמעותי בצה"ל נושאת פירות. העירייה תמשיך לפעול בשיתוף עם שלטונות צה"ל בכל דרך אפשרית, להעלאת המוטיבציה לשירות משמעותי".

 החינוך לשירות משמעותי בצבא נושא פרי: העיר בית שאן נמנית עם הערים שרשמו את הזינוק המשמעותי ביותר בשיעור גיוס בנים לצה"ל. כך עולה מניתוח נתוני הגיוס שפרסם בשבוע שעבר אגף כוח אדם בצה"ל. את הנתונים הציגו בפני ראש העיר רפאל בן שטרית ראש תחום גיוס במשרד הביטחון אילנית לאור ומ"מ מפקדת לשכת גיוס. הנתונים מתייחסים לכלל המתגוררים בבית שאן, לרבות מי שאינם לומדים במסגרות החינוכיות בעיר.

הנתונים מתבססים על אחוז הגיוס, אחוז המיצוי ללחימה/גיוס משמעותי ואחוז מיצוי לקצונה. הנתונים המוצגים הינם עבור מתגייסים ילידי שנתון 1995 אשר מרביתם התגייסו בשנת 2013.

מפרסום הנתונים עולה, כי העיר בית שאן דורגה במקום ה-36 עם 74.2% שיעור גיוס בנים לצה"ל ועם קפיצה משמעותית של שמונה מקומות מהדירוג בשנה שעברה. הממוצע הארצי עומד על  73.7%. עוד יצוין, כי שיעור הקצינים שהשתחררו משירות חובה בשנת 2015 עומד על 9.7% (ממוצע ארצי עומד על 6.9%).עוד  עולה מהנתונים, כי יש עלייה של 10% בשיעור הגיוס ללחימה וגם המיצוי לקצונה תואם את הממוצע הארצי.

בנתוני הגיוס בקרב הבנות רשמה העיר בית שאן עלייה קלה בשיעור הגיוס, אם כי  עדיין מדד הגיוס לשירות לאומי דומיננטי בקרב בנות המצהירות על דת. עם זאת, בקרב המתגייסות לצה"ל קיימת מגמה ברורה לשירות משמעותי והמיצוי לקצונה הינו מעל הממוצע הארצי. כמו כן, נרשמה עליה משמעותית באחוז המתנדבות ללחימה.

ראש העיר בית שאן רפאל בן שטרית הביע שביעות רצון מהנתונים וציין כי עיריית בית שאן תמשיך לפעול בשיתוף עם שלטונות צה"ל בכל דרך אפשרית, להעלאת המוטיבציה לשירות משמעותי בקרב בני נוער בכל המגזרים. בן שטרית הדגיש את החשיבות שיש בהכוונת המתגייסים לתפקידים שיאפשרו להם לממש את מלוא הפוטנציאל והכישורים הגלומים בהם: "אני מאוד מעודד ושמח שההשקעה שלנו ושל מערכת החינוך ובתי הספר בעידוד לגיוס משמעותי בצה"ל מניבה פירות", אמר בן שטרית והוסיף, "אין ספק, שהשירות בצה"ל הוא חשוב מאין כמוהו והמתגייסים שתורמים למדינה מצליחים להשתלב מאוחר יותר בחברה הישראלית". בן שטרית, רב סרן במיל' ששירת כקצין קשר ואלקטרוניקה בחיל המודיעין של צה"ל, אמר, כי העירייה תמשיך בפעולותיה הן באמצעות מחלקת הנוער והצעירים והן בתכניות אחרות לעידוד הגיוס המשמעותי לצה"ל.

Related posts