הרכבים מוסיקליים ייצוגיים לאורט "אמירים" ואורט "פסגות"

הרכבים מוסיקליים ייצוגיים לאורט "אמירים" ואורט "פסגות"

צלילי מוזיקה מקומית בשני ה"אורטים":

מנשה מוסאי, מנהל מחלקת החינוך: "בשנים האחרונות, תחת הנהגת ראש העיר, רפי בן שטרית, בית שאן קפצה כמה רמות בתחום המוזיקה. חשוב לו שכל תלמיד ילמד מוסיקה. הפכנו את מרכז המוזיקה לבית ספר, לחלק מהלימוד הפורמלי, המתבצע גם בשעות הלימודים"

תחום המוסיקה תופס באחרונה תאוצה בעיר בית שאן. במסגרת הפעילות המוסיקלית של הקונסרבטוריון העירוני יחד עם בתי הספר בעיר אפשר למנות כבר כיום חמישה בתי ספר יסודיים מנגנים (כלי נשיפה ותופים) ועוד שני הרכבים מוסיקליים בחטיבות הביניים אורט אמירים ופסגות בבית שאן.

באחרונה הופיעו תלמידי אורט אמירים, בהצלחה רבה, בטקס חידון מדעים עירוני בהנחייתו של המורה יותם בן אהרון. מנהל תיכון אורט פסגות, אורי דויטש, פנה למנהל הקונסרבטוריון עומר גבאי בבקשה לפתוח גם הרכב מוסיקלי בבית ספרו ולאחרונה אושר תקציב למיזם הרכב מוסיקלי גם באורט פסגות.

התלמידים מגיעים במסגרת שעות הלימודים למרכז המוסיקה העירוני פעם בשבוע ומקבלים חינוך מוסיקלי הולם עם מורים מקצועיים המועסקים דרך משרד החינוך ודרך המודל ההוליסטי.

מנהל הקונסרבטוריון עומר גבאי: "אני שמח כי יש 'קנאת סופרים' בין בתי הספר והמטרה של כולם היא להקנות חינוך מוסיקלי הולם לתלמידיהם. אין לי ספק כי גם לאורט פסגות מגיע הרכב מוסיקלי. בבית הספר ישנם תלמידים מוכשרים שלומדים בקונסרבטוריון שיעורי כלי ופיתוח קול וכמו כן משתתפים בלהקת צעירי בית שאן ובתזמורות העירוניות. גם תלמידי אורט אמירים הם חלק בתי נפרד ממרכז המוסיקה ומונים חלק גדול ואיכותי מחתך התלמידים בקונסרבטוריון".

גבאי הודה למנהלי בית הספר שהרימו את הכפפה ונותנים לתלמידי בית הספר את ההזדמנות ללמוד מוסיקה ולהשתתף בהרכבים מוסיקליים. "אני בטוח כי נמשיך לקדם את החינוך המוסיקלי בעיר בעזרת כל הצוות החינוכי ומנהליו", ציין מנהל הקונסרבטוריון.

מנהל מחלקת החינוך, מנשה מוסאי מברך על המהלך, שמהווה לדבריו, ביטוי לקפיצת מדרגה בתחום המוסיקה. "בשנים האחרונות, תחת הנהגת ראש העיר, רפי בן שטרית, בית שאן קפצה כמה רמות בתחום המוזיקה. חשוב לו שכל תלמיד ילמד מוסיקה. הפכנו את מרכז המוזיקה לבית ספר, לחלק מהלימוד הפורמלי, המתבצע גם בשעות הלימודים. כ- 120 תלמידים לומדים כיום במרכז המוסיקה באווירה של צלילים. יש בכך ביטוי להעשרה ולהעצמה של הנוער, שיוכל להופיע באירועים שונים ולתרום מכישוריו. מרכז המוזיקה מחבר את הנוער לעשייה ותורם לחיזוק התרבות בעיר".

Related posts


דילוג לתוכן