אירוע שיא מרגש לקידום המודעות לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים

אירוע שיא מרגש לקידום המודעות לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים

בבית שאן לא שוכחים שכולם שווים:
אירוע שיא מרגש לקידום המודעות לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים נערך בבית שאן

המופע המרכזי היה של בת אל פאפורה שחקנית בתיאטרון הקאמרי, אישה נמוכת קומה אשר באמצעות הומור ומשחק סיפרה על התמודדותה עם היותה נמוכת קומה "כולם חושבים שאני גמדה אבל אני בוחרת לראות עצמי כקטנטנה"
"יש להם צרכים מיוחדים אבל גם יכולות מיוחדות" – כך סיכם ראש העיר רפאל בן שטרית את אירוע השיא לקידום המודעות הציבורית לצרכיהן של בעלי מגבלות שונות.

זה כבר הפך למסורת בעיר. בפעם הרביעית ברציפות שפורום אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים בבית שאן מקיים ומארגן אירוע שיא. האירוע מיועד לקידום המודעות לאוכלוסיות עם מגבלות ונכויות שונות בבית שאן.
ערב זה הוא פרי שיתוף פעולה של שותפים רבים בהם המחלקה לשירותים חברתיים, מחלקת החינוך, הדוברות, המתנ"ס, עמותת אילן, אקי"ם, תוכנית עמיתים, תוכנית 360, עמותת גיל עוז, בית ספר גולני, כנפיים של קרמבו, אנוש וגשר לעתיד.
הערב התחיל בטעם מתוק של "קפה ומאפה" – אותם הכינו תלמידים ומורים מבית ספר גולני לצד דוכני מכירות שכללו מוצגים אומנותיים ואחרים אותם עושים אנשים עם מגבלות.
ראש העיר רפאל בן שטרית, שבירך את המשתתפים ותומך בפעילויות הפורום לאורך כל הדרך, הדגיש בדבריו כי חוסנה של קהילה נמדד ביחסה לכל אדם החי בקרבה בכלל ולבעלי הצרכים המיוחדים בה בפרט.
המופע המרכזי נפתח בשירם של חונכי וחניכי 'כנפיים של קרמבו' בית שאן עם השיר "שווים" של הראל סקעת בשפת הסימנים. שיר הפתיחה ריגש למעלה מ- 200 התושבים שנכחו בערב זה.
את הערב הנחתה חברת הפורום יהודית גולדשטיין מתכנית "עמיתים" של החברה למתנס"ים, תכנית שמטרתה לשלב נפגעי נפש בקהילה. יהודית הדגישה בדבריה כי פורום אוכלוסיות מיוחדות, המשמש מיקרוקוסמוס לקהילה הרחבה, כולל בתוכו קהילה מגוונת של אנשים המתמודדים עם מגבלות שונות, חלקן נראות וחלקן סמויות מן העין. המגבלות באשר הן פיזיות, קוגניטיביות או נפשיות, פוגשות את האדם כמו גם את קהילתו ומזמינות התמודדות לפרט ולקהילה גם יחד.
בערב נחשפו המשתתפים לשלושה תושבים החיים עם מגבלה – מגבלה נפשית, פיסית ושכלית התפתחותית. המסר שכל אחד מהם ביקש להעביר לקהילה היה לשים דגש לא על המחלה או המגבלה, כי אם עליהם באופן אישי, אנשים החיים עם כוחות לצד מגבלות, מבקשים שיראו את יכולותיהם באופן שיאפשר להם להרגיש כחלק מהחברה.
המופע המרכזי היה של בת אל פאפורה שחקנית בתיאטרון הקאמרי, אישה נמוכת קומה אשר באמצעות הומור, משחק ושירה סיפרה על התמודדותה עם היותה נמוכת קומה "כולם חושבים שאני גמדה אבל אני בוחרת לראות עצמי כקטנטנה". בת אל הפליאה לספר איך לאורך כל חייה לא ויתרה על רצונותיה ושאיפותיה להיות מה שהיא רוצה – שחקנית בתיאטרון ולמרות הקשיים שחוותה בדרך הגשימה את חלומה.
הערב כולו עורר לחשיבה על תפקידה של החברה בהתייחסותה למגוון האוכלוסיות שבה.

Related posts